język polski język angielski

RODAC CONTACT TEST DO IZOLACJI I RÓŻNICOWANIA GRONKOWCÓW CHOROBOTWÓRCZYCH

Rodac ConTact Test

do izolacji i różnicowania gronkowców chorobotwórczych

 

Nr katalogowy – PR 0011

Płytki odciskowe (PR 0011) służą do kontroli zanieczyszczenia mikrobiologicznego powierzchni dezynfekowanych (np. stołów, sprzętu, ścian) metodą kontaktową.

Jest to podłoże wybiórcze, ze względu na wysoki dodatek soli w podłożu, są w stanie rosnąć na nim organizmy halofilne, w tym gronkowce. Podłoże pełni również funkcję różnicującą, pozwalając na stwierdzenie zdolności wykorzystania mannitolu przez mikroorganizmy.
Wielkość opakowania: 20 płytek
Powierzchnia kontaktowa płytki: około 25 cm2

 

Rodac ConTact Test z neutralizatorami

do izolacji i różnicowania gronkowców chorobotwórczych

 

Nr katalogowy – PR 0011N

Płytki odciskowe (PR 0011N) służą do kontroli zanieczyszczenia mikrobiologicznego powierzchni dezynfekowanych (np. stołów, sprzętu, ścian) metodą kontaktową.

Jest to podłoże wybiórcze, ze względu na wysoki dodatek soli w podłożu, są w stanie rosnąć na nim organizmy halofilne, w tym gronkowce. Podłoże pełni również funkcję różnicującą, pozwalając na stwierdzenie zdolności wykorzystania mannitolu przez mikroorganizmy. Podłoże to zawiera substancje neutralizujące działanie związków hamujących wzrost mikroorganizmów oraz mających właściwości bójcze dla mikroorganizmów zawartych w preparatach dezynfekcyjnych: Tween 80 neutralizuje heksachlorofen i rodniki rtęciowe; tiosiarczan sodu neutralizuje rodniki halogenowe; mieszanina lecytyny, Tweenu i L-histydyny neutralizuje aldehydy i rodniki fenolowe.
Wielkość opakowania: 20 płytek
Powierzchnia kontaktowa płytki: około 25 cm2

ewitryna.pl