język polski język angielski

RODAC CONTACT TEST DO IZOLACJI I RÓŻNICOWANIA BAKTERII Z RODZAJU PSEUDOMONAS

  Rodac ConTact Test
do izolacji i różnicowania bakterii z rodzaju Pseudomonas

Nr katalogowy – PR 0178


Płytki odciskowe (PR 0178) służą do kontroli zanieczyszczenia mikrobiologicznego powierzchni dezynfekowanych (np. stołów, sprzętu, ścian) metodą kontaktową.Podłoże do izolacji i różnicowania Pseudomonas aeruginosa. Podłoże to ma charakter wybiórczy dzięki obecności cetrymidu, który hamuje wzrost większości mikroflory towarzyszącej. Obecność w podłożu chlorku magnezu i siarczanu potasu sprzyja wytwarzaniu charakterystycznej pigmentacji przez bakterie z rodzaju Pseudomonas.
Wielkość opakowania: 20 płytek
Powierzchnia kontaktowa płytki: około 25 cm2

Rodac ConTact Test z neutralizatorami
do izolacji i różnicowania bakterii z rodzaju Pseudomonas

Nr katalogowy – PR 0178N

Płytki odciskowe (PR 0178N) służą do kontroli zanieczyszczenia mikrobiologicznego powierzchni dezynfekowanych (np. stołów, sprzętu, ścian) metodą kontaktową.
Podłoże do izolacji i różnicowania Pseudomonas aeruginosa. Podłoże to ma charakter wybiórczy dzięki obecności cetrymidu, który hamuje wzrost większości mikroflory towarzyszącej. Obecność w podłożu chlorku magnezu i siarczanu potasu sprzyja wytwarzaniu charakterystycznej pigmentacji przez bakterie z rodzaju Pseudomonas. Podłoże to zawiera substancje neutralizujące działanie związków hamujących wzrost mikroorganizmów oraz mających właściwości bójcze dla mikroorganizmów zawartych w preparatach dezynfekcyjnych: Tween 80 neutralizuje heksachlorofen i rodniki rtęciowe; tiosiarczan sodu neutralizuje rodniki halogenowe; mieszanina lecytyny, Tweenu i L-histydyny neutralizuje aldehydy i rodniki fenolowe.
Wielkość opakowania: 20 płytek
Powierzchnia kontaktowa płytki: około 25 cm2

ewitryna.pl