język polski język angielski

RODAC CONTACT TEST DO IZOLACJI I RÓŻNICOWANIA BAKTERII Z GRUPY COLI

Rodac ConTact Test

do izolacji i różnicowania Shigella, Salmonella i  bakterii z grupy coli

 

Nr katalogowy – PR 0008

Płytki odciskowe (PR 0008) służą do kontroli zanieczyszczenia mikrobiologicznego powierzchni dezynfekowanych (np. stołów, sprzętu, ścian) metodą kontaktową.

Podłoże wybiórcze do wstępnej kontroli obecności Shigella, Salmonella i bakterii z grupy coli. Jest to podłoże wybiórcze w stosunku do większości bakterii gram-dodatnich, dzięki obecności soli żółci i fioletu krystalicznego. Podłoże pełni również funkcję różnicującą, pozwalając na stwierdzenie zdolności wykorzystania laktozy przez mikroorganizmy. Wielkość opakowania: 20 płytek
Powierzchnia kontaktowa płytki: około 25 cm2

Rodac ConTact Test z neutralizatorami

do izolacji i różnicowania Shigella, Salmonella i  bakterii z grupy coli

 

Nr katalogowy – PR 0008N

Płytki odciskowe (PR 0008N) służą do kontroli zanieczyszczenia mikrobiologicznego powierzchni dezynfekowanych (np. stołów, sprzętu, ścian) metodą kontaktową.

Podłoże wybiórcze do wstępnej kontroli obecności Shigella, Salmonella i bakterii z grupy coli. Jest to podłoże wybiórcze w stosunku do większości bakterii gram-dodatnich, dzięki obecności soli żółci i fioletu krystalicznego. Podłoże pełni również funkcję różnicującą, pozwalając na stwierdzenie zdolności wykorzystania laktozy przez mikroorganizmy. Podłoże to zawiera substancje neutralizujące działanie związków hamujących wzrost mikroorganizmów oraz mających właściwości bójcze dla mikroorganizmów zawartych w preparatach dezynfekcyjnych: Tween 80 neutralizuje heksachlorofen i rodniki rtęciowe; tiosiarczan sodu neutralizuje rodniki halogenowe; mieszanina lecytyny, Tweenu i L-histydyny neutralizuje aldehydy i rodniki fenolowe.
Wielkość opakowania: 20 płytek
Powierzchnia kontaktowa płytki: około 25 cm2

ewitryna.pl